kristals75
kristals75 kristals75
  • 06-02-2022
  • Mathematics
contestada

Who’s right? And why?

Whos right And why class=

Respuesta :

smarts61
smarts61 smarts61
  • 06-02-2022

Answer:

Oscar is. dividing the cost by the amount you will find that all answers equal 3.99

Answer Link
lyn115
lyn115 lyn115
  • 06-02-2022

Answer:

Oscar is right because if you divided the cost by the amount in lbs for each row in the table to find the unit rate, it would equal to 3.99.

Answer Link

Otras preguntas

Use properties to find the sum or product 5x23x2
what is 1/10 of 1000
How can I use the word technology in a sentence
Milton needs to find the product of two numbers.one of the number is 6. the answer also needs to be 6 how will you solve this problem?
. A bicameral legislature features A. one legislative body. B. one hundred equal representatives. C. four equal legislative bodies. D. two legislative bodies
7 times what equals 31
7 times what equals 31
how do you simplify i^40
the British were better equipped in the US in the war of 1812
Round 4,752 all the way