alicesmith10785
alicesmith10785 alicesmith10785
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

At the market, 9 apples cost $4.00. How much does 10 apples cost?

Respuesta :

jaymiller1031
jaymiller1031 jaymiller1031
  • 11-01-2022

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

Each apple is 2.25

Answer Link

Otras preguntas

????!!!!??!!?!!?!!?!!?!!!!?!!!!
step by stepshort answer please​
I need to know how the answer
Select all the correct answers. Which two generalizations can be made based on what you know about cycles of matter in a closed system? o New matter is added, a
Read this poem: Roses are red, violets are blue, dodoes are dead, and that's a shame. What is the poem's rhyme scheme? A. abba B. abab C. abcd a D. abac
ixl questionComplete the text with the better conjunctive adverb. On the Hubble Space Telescope, two new cameras-the Advanced Camera for Surveys and the Wide Fi
25. The sales tax rates 7.25 Part A How much taxis added on an item that costs $56.007 Part B $36.25 in taxis added to the price of an item, what was the origin
How did the Stock Market Crash of 1929 affect jazz music?
What is the measure of BDC?
Giving away free brainliest