tritonanderson084
tritonanderson084 tritonanderson084
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with my work

Can anybody help me with my work class=

Respuesta :

PERCYthePanda
PERCYthePanda PERCYthePanda
  • 11-01-2022

Answer:

$5.70

Step-by-step explanation:

Because the 5 pains cost $4.25, just divide the value by 5 to find the cost of a single pane ($2.85), then multiply that by 2 to find the value of the 2 new panes ($5.70)

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence is an example of indirect characterization? He narrowed his eyes and bristled. Then, Maggie showed up. "The X-ray shows a fracture in the left wi
Which numbers are solutions to the inequality 2x – 1 > x + 2?
Blue light has a higher frequency than red light. therefore, blue light has
15. Which sentence has the correct subject-verb agreement? Each cloud that produce tornadoes is different from regular clouds. Each cloud that produces to
Which symbol can be used to indicate the pressure at which a chemical reaction is carried out
If sin x = .76, what is cos x?
Some human traits are controlled by more than two alleles this is called
Why east coast states highway low speed limit?
person with chlamydia may be asymptomatic? a. true b. false
The graph of which of the following will be parallel to the graph of y = 2x – 4?