noneofyabeeswax3
noneofyabeeswax3 noneofyabeeswax3
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

hector purchased a 20-ounce bottle of mustard for $2:80 what is the cost of the mustard per ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2022

Answer:

0.14 per ounce of mustard

Step-by-step explanation:

To find the price per ounce we will have to divide 2.80 with 20. The answer is 0.14. So, that is your answer!

Thank You! Please mark me brainliest so that I get encouraged to make more great answers like this one!

Answer Link

Otras preguntas

ENGLISH LANGUAGE SOMEOONE PLS HELP ASAP 20 POINTS
Enjoy the _____ of a warm fire
PLEASE HELP ME!!!! Escoge la forma correcta del verbo recíproco para completar la frase. Choose the correct form of the reciprocal verb to complete the sentence
What are the age, citizenship and residency requirements of the Senate?
Describe and correct the error finding the LCM. 10 = 2 x 5 15 = 3 x 5 LCM = 5
❗URGENT❗ What other weather elements could be used as artifacts to describe feeling oppressed?
ANSWER THIS AND YOU GET BRAINLIEST How many stripes does the American flag have?
Use the graph of the quadratic function, g(x), to answer each question.
What is the purpose of science fiction genre
is the formation of the grand canyon a physical or chemical change