emmaarriaga33
emmaarriaga33 emmaarriaga33
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Shae spent $8.33 on seven Kit-Kats. If each Kit-Kat cost the same amount, how much does one Kit-Kat cost?

Respuesta :

jen4755 jen4755
  • 11-01-2022

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

8.33 / 7 = 1.19 each

Answer Link
emmamadyson1 emmamadyson1
  • 11-01-2022
Answer is 1.19. hope that helped
Answer Link

Otras preguntas

The measure of an angle is 10.3°. What is the measure of a supplementary angle?
What is the best way to revise for a geography test when you have two completely different tests to revise for
Pinocytosis is an example of A. osmosis. B. simple diffusion. C. active transport. D. facilitated diffusion.
Who prevented the march from Selma to Montgomery? a. Stokely Carmichael b. Lyndon Johnson c. George Wallace
Would you rather have a pound of quarters or a pound of dimes? Please explain
Explau why 3.14 us rational but pi is not
how do you solve d+12=2 using mental math
Three of the following were true of the "Golden Age" of Spain during the 16th and early 17th centuries. Which was NOT?
A research paper is A. creative, unstructured, first-person writing. B. casual, third-person, entertaining writing. C. thoughtful, analytical, academic writing.
write an equation to represent the statement: x over 35 is 0.2