jtjt60884
jtjt60884 jtjt60884
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Joel bought 1.25 pounds of apples. Apples cost $0.88 per pound. How much did Joel spend on apples?
​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2022

Answer:

$1.10.

Step-by-step explanation:

0.88 * 1.25.

Answer Link
natlone22
natlone22 natlone22
  • 17-03-2022

Answer:

$1.10

Step-by-step explanation:

1.25*.88

Answer Link

Otras preguntas

What’s the correct answer for this question?
How old is the average Mum
Tobias made a fruit salad with a blueberry to raspberry ratio of 8:6. Tobias' container of blueberries contains 72 blueberries. If he keeps to the same ratio, h
If the needle deflects East, what would happen if you reversed the current?
what is ⅓ of 21answer me this please ​
which is correct to say,the yolk of the egg is white or the yolk of the egg are white​?
Identify the phase the cell is in Interphase Prophase Metaphase Anaphase Telophase Cytokinesis
Evidence: According to the unit scenario the staff members infected by the RAD pathogen are showing symptoms such as ________becoming dizzy and vomiting.having
solve this quadratic equation by completing the square. x^2+4x=15 ANSWER QUICKLY PLS, FIRST GOOD ANSWER GETS BRAINLIEST (if your answer is incorrect im gonna d
The term _____ means loss of a large amount of blood in a short time.