ramennoodlessss
ramennoodlessss
08-01-2022
Mathematics
contestada
match the unit rate to unit price
Respuesta :
imbambob
imbambob
08-01-2022
$4.08 for 3 bags of chips
Solution: $4.08/3 = $1.36 per bag
$6.85 for 5 bags of apples
Solution: $6.85/5= $1.37 per bag
$2.87 for 7 bags of gummy bears
Solution: $2.87/7= $0.41 per bag
$5.36 for 2 bags of broccoli
Solution: $5.36/2=$2.68 per bag
$3.96 for 4 bags of pretzels
Solution: $3.96/4= $0.99 per bag
$10.26 for 9 bags of chocolate chips
Solution: $10.26/9=$1.14 per bag
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
QR=4, VS=9, QS=6, SR=8
Select two learning styles from the following list. Describe ways in which each of the two learning styles prefer to learn. Bodily/kinesthetic, interpersonal, i
Plz help quick!! Identify which variable is the independent variable: The amount of question correct on a math test The score on a math test A. amount of questi
The Singleton family is looking to rent a large truck for their upcoming move. With Erin's Moving, they would pay $41 for the first day plus $5 per additional d
I have to find the domains of these functions and write the answer in interval notation.
Which one is wich definition?
A punch recipe calls for 5 cups of grape juice for every 3 cups of mango juice. Select all the statements about the recipe that are correct. A. The ratio of gr
I need help with thissssss! ASAP
giving brainliest Here are the coordinates of rectangle PLAY: (-11,20), (-11,-3), (-1,20), (-1,-3). Find the perimeter of this rectangle. See if you can figure
How many moles are there in 1.20 x 1025 particles of helium?