surahjones surahjones
  • 06-01-2022
  • Mathematics
contestada

Help me? Math again..

Help me Math again class=

Respuesta :

tsknm49gw9
tsknm49gw9 tsknm49gw9
  • 06-01-2022
Each lollipop is approximately 49 cents because if you take the total cost and divide it by the quantity you get 0.499
Answer Link
cs88811
cs88811 cs88811
  • 06-01-2022

Answer:

$2.00

Step-by-step explanation:

12 lollipops=$5.99

1=?

12÷5.99=$2.0033389

$2.0033389→rounded= $2.00

Answer Link

Otras preguntas

Why are more people using honey today than in previous years? It is cheaper than sugar. It is consistent in taste and color. It provides nutrients.
A circle has a radius of 12in. What is the Area ?????
Why are more people using honey today than in previous years? It is cheaper than sugar. It is consistent in taste and color. It provides nutrients.
who changed Rome from a republic to an empire after the Senate gave him power? Julius Caesar, Nero, Caesar Augustus or Diocletian
Which was a direct cause of the Great Depression? a) mass production b) the Russian Revolution c) the stock market crash d) the rise of fascism
what is 0.14 expressed as a fraction in simplest form? A. 1/14 B. 7/50 C. 14/1 D. 50/7
What's the answer to 3s-4=1-3s
what two numbers multiply to -72, adds up to -1
What name was given to the first body of fleet footed professional constables formed in England in the 1750's?
Hal ran 5 3\8 miles in the race. Fred ran 3 5\8 miles. How much farther did Hal run than Fred? Express your answer in simplest form.