surahjones surahjones
  • 06-01-2022
  • Mathematics
contestada

Help on this please!!!!!!

Help on this please class=

Respuesta :

AshVel AshVel
  • 06-01-2022

Answer:

Since the turkey costs $4.5 per pound and we need 2.6 pounds, we can simply multiply 4.5*2.6 to get $11.70 as the total cost.

Step-by-step explanation:

Answer Link
samoyazlew034
samoyazlew034 samoyazlew034
  • 06-01-2022
Answer: 11.70
Explanation: multiply 4.5and2.6 to get 11.7
Answer Link

Otras preguntas

What does DNA stand for
what is the value of the digit 4 in the number 43
Que se usa para abreviar el nombre de las instituciones
how do you do this problem 3x times x squared
Mr carter wrote a double fact, it has a sum greater than 6 the addends are each less than 6, What fact might he have written?
Muhammad Ali tried to westernize Egypt by
Jeff bought 3 bags of dog food. He also bought a set of new dog bowls that cost eighteen dollars . He spent a total of forty-five dollars. Write both the verbal
P= a+b+2c solve for c
round 275,608 to the nearest thousand
Juanita runs every third day and swims every fifth day. If Juanita runs and swims today, in how many days will she run and swim again on the same day?