lyriqueeberhardt3
lyriqueeberhardt3 lyriqueeberhardt3
  • 06-01-2022
  • Mathematics
contestada


The bananas are $.15 per pound and I want to buy 4 pounds, how much would I pay

Respuesta :

b1zarre
b1zarre b1zarre
  • 06-01-2022
$.75 bc 15 x 4 is 75 so that would make 75¢ or $.75
Answer Link

Otras preguntas

What is the unit rate of the ratio 16:14
The cost of 14 gallons of gas is $19.46a. How much gas could you buy with $8.70? use equivalent ratios to solve.b. How much would it cost to buy 9.5 gallons? us
can someone solve this 9|x+8|+10 <55?
The 230 people at a party decide to order pizza for a snack. If each pizza has 8 slices, how many pizzas should they order so that each person can have one slic
Valentina purchased 200 beads for $48 to make necklaces.If she needs to buy 25 more beads , how much will she pay if she is charged the same rate?
Choose a number between 61 and 107 that is a multiple of 4,5, and 10
Light travels at the speed of approximately 3.0 × 108 meters per second. Find the time in minutes required for light to travel from the sun to Earth (an approxi
how was the weimar republic constituted
If JK=20-x^2, KL=2-x, and JL=10 find x
If JK=20-x^2, KL=2-x, and JL=10 find x