arielasanchez0143
arielasanchez0143 arielasanchez0143
  • 06-01-2022
  • Mathematics
contestada

Emme's favorite apple juice costs $0.35 per box.
How much would she spend on 16 boxes of apple
juice?


Respuesta :

joesavmar2005 joesavmar2005
  • 06-01-2022

Answer:

$5.60

Step-by-step explanation:

0.35 x 16 = 5.6

Answer Link
shadowaslo2
shadowaslo2 shadowaslo2
  • 06-01-2022
you multiply 0.35 by 16 to get 5.6
Answer Link

Otras preguntas

Find the percent of increase. Round to the nearest tenth of a percent where necessary. $5.10 to $8.50
what is the compound verb in the following sentence. She also watches her diet and never worries about anything
Which shape of the moon will you never see during the daytime, after sunrise and before sunset?
use the formula for the total surface area of a cone to solve for the slant height l S=πrl+πr^2
A person's 1st Amendment rights can be limited if, in exercising those rights, the A) safety of the public is placed in jeopardy. B) government
Which of these sentences best describes verbal irony? It illustrates ways in which the characters and people cannot control their own fate. It involves using wo
The water in ponds and lakes is a. moving. b. deep. c. still. d. salty.
What is a secondary source? Identify 3 examples of secondary sources
find the distance (-1,2) (7,8)
Which of the following sentences is written in the passive voice? A. They considered their options. B. Having left the building, Elvis never returned.