josandino08
josandino08 josandino08
  • 10-12-2021
  • Mathematics
contestada

A 7-pound bag of lollipops costs $12.18. What is the unit price?

Respuesta :

RyanScheild RyanScheild
  • 10-12-2021

Answer:

The unit price is 1.74$

Step-by-step explanation:

12.18 / 7

is 1.74

Answer Link
helloooo86 helloooo86
  • 10-12-2021
Answer=$1.74 since you do $12.18/7
Answer Link

Otras preguntas

What is 135 in percentage out of 100%
What is the prepositional phrase in the sentence and the word it modifies The captain slipped on the wet deck.
Besides supporting and protecting a cell, the cell membrane__________ what enters and leaves the cell.
what is the pressure inside arteries when ventricles contract?
What do all multicellular organisms need for sexual reproduction to occur? A. pollen B. spores C. seeds D. gametes
How do consumers get their energy
a whale is 24 meters long. a rhinoceros is 400cm long which is longer how much longer?
You make $ 304 a day on a job. What will you receive for working frac(1,16) of the day?
Christina hiked 1 3/4 miles on Friday,1 3/8 miles on Saturday,and 1/2 miles on Sunday.how many moles did christina hike altogether
10 is 40% of what number?