Macaroniandcheeseyum
Macaroniandcheeseyum Macaroniandcheeseyum
  • 10-12-2021
  • Mathematics
contestada

Carpeting costs $7.99 a yard. If Jan buys 12.4 yards, how much will it cost her?

(Hint: Round it to two decimal places)

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 10-12-2021

Multiply cost per yard by total yards:

7.99 x 12.4 = 99.08

Answer: $99.08

Answer Link

Otras preguntas

Brooklyn's car is stopped at a red light. When the light changes, the car accelerates to 75 miles per hour in 15 seconds. What is the approximate rate of chan
List three things you have done today that used kinetic energy.
Who is reffered to in the passage as the mighty architect who hath enough to do
Slope intercept form for slope: 5 and y- intercept: -7
when a chemical reaction occurs
you turn on a lamp.The amount of light energy released by the light bulb is less than the amount of electrical energy that flows into the lamp.What is the reaso
How do map projections distort the earth's surface?
what advice did the narrator father give him and why is this important
I am unsure of the answer
Which type of reproduction results in offspring that are usually genetically identical?