Idontcareaboutaname Idontcareaboutaname
  • 09-12-2021
  • Mathematics
contestada

if 6 notebooks cost $15 how much would 1 notebook cost?

Respuesta :

Vilocity
Vilocity Vilocity
  • 09-12-2021
Your answers is 9 brainleist plz
Answer Link
joshuahernandez68 joshuahernandez68
  • 09-12-2021

Answer:

well altogether it is 15 then it would be 3 dollars each

Step-by-step explanation:

:)

Answer Link

Otras preguntas

find the least to greatest with these numbers: -1.5,2.9,-1/2,15/4,4.6
Chandresh is helping his father paint the fence in their back yard. The fence is represented by the shaded part of the diagram below. They will paint only the
how does the sentence with a faint smile on her quivering lips her mother had told her i am so happy for you janice darling contribute to the meaning of the pa
Please help with the problem in the attached. Thank you.
Enzymes are sensitive to pH and temperature. If the enzymes temperature is too hot, the enzyme can’t
Please helppppp it’s so important!!:(
The rumor​ "People who study math all get​ scholarships" spreads within a technical high school. Data in the following table show the number of students N who h
Emerson’s view of nature
What was the date of the March by Gandhi’s followers to the salt works of Dharasana
Which class of people earned fine houses and lands to rule in exchange for their service?