derreckshowalter derreckshowalter
  • 09-12-2021
  • Mathematics
contestada

if candy canes cost .89 a dozen, how much would it cost to buy candy canes for a school with 300 students

Respuesta :

hhcs9856
hhcs9856 hhcs9856
  • 09-12-2021

Answer:

267

Step-by-step explanation:

Answer Link
cyberpatter cyberpatter
  • 09-12-2021

Answer:

First dont give candie second keep for yourself third mock them 4th be greedy

Step-by-step explanation:

by buying candie from your own money nah waste on yourself

Answer Link

Otras preguntas

INTERACTIVE STUDENT NOTEBOOK Section 6 Complete the diagram to show the reasons why many Americans wanted to go to war with Great Britain in early 1812. Sectio
What advantages does a pedigree have over a punnett square? ​
Macroalgae Lab: What is the correct genus of this specimen
What are biological level organization
MODELING REAL LIFE The diagram shows the portion of Earth visible from a hot air balloon above the ground at point W. Earth's radius is approximately 4000 miles
Por favor alguem me ajuda com isso.... Por favor
Part 3) Determine the identity of a unknown solid he standardized solution of NaCH was then used to determine the identity of an unknown acid. 0.785 grams of le
Solve for x. Y X Z 3 7 x = [?] Round to the nearest tenth. Enter
find the half of the difference between the principal and amount​
Find the equation of the linear function represented by the table below in slope-intercept form.