halanaTHEfallen
halanaTHEfallen halanaTHEfallen
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins for $3.59 Choice A Choice B The unit rates are equal. The unit rates cannot be determined.

Respuesta :

KenzieSixx
KenzieSixx KenzieSixx
  • 11-01-2017
1.49x=3.59 12 ounces
Answer Link
naquinfreeman09
naquinfreeman09 naquinfreeman09
  • 01-11-2021

Answer:

I believe the answer is A

Step-by-step explanation:

Other branlys and also the lesson

Answer Link

Otras preguntas

anti federalist opposed ratification of the united states constitution until they were assured that
square root of 2 is not between 1.3 and 1.4
When your body burns calories more efficiently, you... A. decrease the amount of muscle mass and increase the amount of body fat. B. lose all you
Your skin,lungs, and kidneys are all part of the ___ which removes waste from the body
How old is the tradition of Veterans?
List three ways by which nitrates are transferred from the land to water!
Which of these helps you understand what people are saying to you?
what did washington warn agaist before he left office?
list 3 examples of services that can be provided by home health care agencies
What was the first Moon lander?