thickestbawb
thickestbawb thickestbawb
  • 07-12-2021
  • Mathematics
contestada

If you can buy four bulbs of elephant garlic for $8 how many can you buy with $32?

Respuesta :

22jiangjoh 22jiangjoh
  • 07-12-2021

Answer:

16

Step-by-step explanation:

Answer Link
KemberlyJ
KemberlyJ KemberlyJ
  • 07-12-2021

16

Step-by-step explanation:

32 ÷ 8 = 4

4 × 4 = 16

[tex] \\ [/tex]

KemberlyJ

Answer Link

Otras preguntas

You grant a user the ntfs permissions needed to access a file. you then move the file to a different location on the same drive. is the user still able to acces
On which tab can you find the margins button
Roughly what percent of the earth can see a lunar eclipse at one time?
The most prominent structure in the ancient city of ur was the stepped temple called the ________, which was built about 4,000 years ago.
By what factor will the rate of the reaction change if the ph decreases from 5.50 to 2.00? express your answer numerically using two significant figures.
When is the sun highest in the sky at noon in sydney australia?
The surface area of a sphere 324 square centimeters. What is volume in cubic centimeters, of the sphere? Express your answer in terms of pi
A knowledge of _____ styles helps put a musical work in context of its creation.
How long must a 0.50-mm-diameter aluminum wire be to have a 0.58 a current when connected to the terminals of a 1.5 v flashlight battery? express your answer to
How did railways give france a strategic advantage wwi?