chinatownsend1
chinatownsend1 chinatownsend1
  • 07-12-2021
  • Mathematics
contestada

General admission to the fair is $8.00, and rides cost $3.00 each.

Respuesta :

ChloeH21
ChloeH21 ChloeH21
  • 07-12-2021
What is the equation?
Answer Link
Chirpentalio
Chirpentalio Chirpentalio
  • 07-12-2021

Answer:

$24.00

Step-by-step explanation:

8x3=24

Answer Link

Otras preguntas

How did William increase royal power in England
Which of the following neighborhoods services doesn't help improve academics, mental health and well being? Answers: After-school programs Libraries Fire-safety
A 16 ounce jar of peanut butter costs $1.98. What is the price per ounce, rounded to the nearest hundredths place?
Write an equation in slope-intercept form for the line that passes through the given point and is parallel to the given line: (-7, 3); x = 4. Please include ste
Which approach to psychology did the publication of On Human Nature initiate? A. evolutionary psychology B. behaviorism C. functionalism D.Gestalt psychology
What power objective should you always start at when observing a specimen through the microscope?
Leer Read a letter from a classmate who wrote home from Spain. Did he seem to have a good time? What did he enjoy the most? After reading the letter, complete t
Which of the following statements comparing debit cards to credit cards is true?
Which northern Renaissance novel comments about its times as it describes the comic adventures of two giants? A. Romeo and Juliet B. In Praise of Folly C. Utopi
Alexis washes 10 1/2 windows in 3/4 hour.at least rate how many windows can she wash in one hour