grave7buddycleverfor
grave7buddycleverfor grave7buddycleverfor
  • 07-12-2021
  • Mathematics
contestada

If 3 cans of beans cost 90¢, how many can you buy for $2.70?

If you can buy 10 juice packs for
$3.00, how much will you spend to
buy 4 juice packs?

Respuesta :

edgarc21 edgarc21
  • 07-12-2021
9 cans and 13.25 cents
Answer Link

Otras preguntas

Where did the Austronesian languages originate?
Jim drove the 120 miles to Grandmother's house in 3 hours. He increased his speed by10 miles per hour on the way home. How long did it take him to drive home?
The common era dating system includes everyone because it is a way of defining time
The three stages of cellular respiration are glycolysis Krebs cycle and the electron transport chain when do cells exhibit all these stages
Randy is building a cube-shaped doghouse with four faces. He is leaving one face open as a door, and one face open to the ground. The doghouse will be 4 feet lo
Calcium has an atomic number of 20. How many electrons does calcium lose when forming an ionic bond with another ion? a. 1 b. 2 c. 3 d. 4
Maurice directs a beam of light on a sheet of glass at an angle of 51°. What is the angle of refraction in the glass? The refractive index of glass is 1.46. A:
Which computer device works like the human central nervous system by connecting all the computer’s parts together and allowing them to communicate with one anot
Which are important to consider when identifying the purpose of a speech? Check all that apply. a.cultural context b.expert opinion c.central ideas d.language e
Using your knowledge of punctuation, choose the best place to put a comma: The long winding road was dark and ominous. The long, winding road was dark and omi