Seudónimo Seudónimo
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

karly1234 karly1234
  • 18-01-2017
I think it would be $9.08 per pound
Answer Link

Otras preguntas

All I ask is that you be quiet while I am studying. Identify the mood of the underlined verb in the sentence. A.)Indicative B.)Subjunctive C.)Imperative
A 13.0 L sample of helium gas has a pressure of 29.0 atm. What volume would this gas occupy at 3.50 atm? Assume ideal behavior.
How do you do this problem?
The acceleration of an object depends upon its mass and the net force acting upon it. its mass and volume. its speed and direction. its volume and the net force
Find exact values for sin θ, cos θ and tan θ if sec θ = 2 and θ terminates in Quadrant I What do I do in this situation where it gives a value that is not a fra
What is formed by carbon by extreme pressure and heat?
Can someone give me a concrete definition of "physical barrier effects"?
The pizza has eight slices four slices have olives the other sizes are playing what fraction of the pizza has a topping
Read Oedipus's lines from these scenes in the play, Oedipus the King and answer the question. Scene 1 Thus I associate myself with the oracle And take the side
Which of the following is a strategy by which women's suffrage movements tried to obtain the right to vote? Question 11 options: agree to limit women's employme