Respuesta :

Answer:

The 16 ounces at 1.76.

Step-by-step explanation:

Divide total cost by the quantity to get cost per unit.

Ounces Cost Cost/Ounce

60      5.40          0.09  

28      2.24          0.08  

16       1.76           0.11