Seudónimo Seudónimo
  • 10-01-2017
  • Mathematics
contestada

jerry bought 4 DVDs for $25.20. What was the unit rate?

Respuesta :

charstar
charstar charstar
  • 10-01-2017
25.20/4=6.3
$6.3 per DVD

Hope this helps :)
Answer Link
763609720
763609720 763609720
  • 10-01-2017
$6.30 per 1 DVD
You just have to do $25.20 divided by 4 
Answer Link

Otras preguntas

How do I solve this ?
Help me pleazzzzzzzzeeeeeee
What is the volume of A right prism w/ a triangular base w/ sides of 3,4 and 5 w/ a height of 10?
Why do you think there is so much controversy over whether figures are allowed in Islamic art? Some say they are as long as it is not idolatry, while others say
Use vertical multiplication to find the product of
Write a speech on cultural identity
which is a reliable source of scientific information
Use the diagram and given information to answer the questions and prove the statement. Re-draw the diagram of the overlapping triangles so that the two triangl
Which are the solutions of x = -7x - 8?
Multiple-choice questions have a special grading rule determined by your instructor. Assume that your instructor has decided to grade these questions in the fol