Seudónimo Seudónimo
  • 10-01-2017
  • Mathematics
contestada

Elaine and her 3 friends purchased snacks after school for $3.60. If each person paid an equal amount, how much did each person pay?

Respuesta :

madelinegrey99
madelinegrey99 madelinegrey99
  • 10-01-2017
Every person paid $1.20
Answer Link
ljlkhedwgufv ljlkhedwgufv
  • 10-01-2017
You divide 3.60 by 3 and you get your answer that would be 1.30. Hope that helped!!!!   :)
Answer Link

Otras preguntas

Simple question Derivative of [tex]\boxed{f(y)= \frac{y^2}{y^3+8} }[/tex]
A number has 6 hundreds, 7 tens, and 34 ones. What is the number?
What is 4 5/6 - 4 1/2
helen bought 4 gallons of paint to redecorate her family room. if she uses 4/5 of the paint on the family room walls how much paint does Helen have left over???
write your answer in simplest form 5-2 4/5
what is the  answer 3xy+13xy-12xy=
What made the agora a center for cultural interaction?
What properties of Pluto might make scientists think that it is a Kuiper Belt Object?
Describe the main features that define life in the material sense
Can someone help me with a thesis for revenge ?