Seudónimo Seudónimo
  • 10-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 16 oz package of brown rice costs 79 cents and 32 oz package of white rice costs $3.49. Which package is a better deal?

Respuesta :

mrseleanor21
mrseleanor21 mrseleanor21
  • 10-01-2017
16 oz of brown rice (hope that helped)


Answer Link
NerdAlerted
NerdAlerted NerdAlerted
  • 10-01-2017
16 oz brown riceeeeeeeee
Answer Link

Otras preguntas

If you have to write the abbreviation for an infant who suddenly dies from unknown causes, you would write
Who was allowed to paint their art at 5Pointz
Which article or group of articles applies the separation of powers in Georgia? Article I Articles III-VI and XI Articles VII-VIII Articles X-XI
hurry im taking an math summative
Jeff is building a bookcase for his room and wants to be sure the shelves are parallel. He measures the angles below and knows the shelves are parallel when he
What is the mass of an object if it produces a 20 N force with a 4m/s/s acceleration?
help with this please ​
What health component is improved with both isometric and isotonic exercise​
NEED HELP PLEASEEEEEEEEEEE Points A′, B′, and C′ are the images of 180-degree rotations of A, B, and C, respectively, around point O.
HELP NOW PLEASE A substance is matter that is ____ and has a ____ composition?