NarwhalStudent
NarwhalStudent NarwhalStudent
  • 07-01-2017
  • Mathematics
contestada

At a bead store, glass beads cost $2.85 per ounce.
What is the price for 8.6 ounces of glass beads?

Enter your answer in the box.
$[____]

Respuesta :

DerpyPusheenCat
DerpyPusheenCat DerpyPusheenCat
  • 07-01-2017
$24.51....Just multiply $2.85 by 8.6 ounces
Answer Link
Buttman
Buttman Buttman
  • 07-01-2017
Its 24.51 because you only have to multiply
Answer Link

Otras preguntas

Having tracking a wildlife,officials can predict its path
While Bill counted to 20, Carrie ran to hide. What type of sentence is this?
Hello people ~Question: A hemisphere is uniformely charged positively. The electric field a point on a diameter away from the centre is directed(a) perpendicula
According to the Declaration of Independence, which situation justifies open rebellion against a government?
Great day if anyone wants to help!
g(n)=−50−15ng, left parenthesis, n, right parenthesis, equals, minus, 50, minus, 15, n Complete the recursive formula of g(n)g(n)g, left parenthesis, n, right p
. a) Practice changing the underlined active verbs into passive. : 1. Albert read the story last night. → The story was read last night by Al 2. My brother brok
ICT4AD was meant to modernize the civil service through E-governance implementation. Explain why you believe that this policy has achieved or not achieved this
Growland is a country that trades only with Canada. Last year, the value of exports from Growland to Canada was $200 million. Growland also imported $600 millio
If limx-b f(x)=2 and limx-b f(x)=10, then limx-b [3f(x)-4g(x)]=-34 true or false?