eg3382
eg3382 eg3382
  • 06-01-2017
  • Mathematics
contestada

HELP PLEASE!!!! so confused

HELP PLEASE so confused class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-01-2017
Well, since they let us know the SLOPE of the line, that is also the unit rate and constant of proportionality. So if it's $1.65 per HCF, all we'll have to do is multiply 1.65 times 13 to figure out the cost of 13 HCF, which is $21.45 c:
Answer Link
Аноним Аноним
  • 06-01-2017
Here, For 19 HCF, monthly cost = $49.18
So, for 1 HCF, it is = 49.18 / 19

Now, For 13 HCF, it would be: 49.18/19 * 13 = $33.65

In short, Your Answer would be $33.65

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Please answer this question
Progressivism was partly a reaction against ____ economics which emphasized an unregulated free market A. Conservative B. Laissez-faire C. Free trade D. Soc
Which is not a taxonomic classification ? phylum , class , organization , or genus
What happens to air pressure as altitude decreases
plz help me asap i need it
Chemical reactions always involve changes in chemical_________.
Which of the following is a societal benefit to the application of biotechnology? a. increased crop production b. development of resistant microorganisms c.
Do you think that Iran will continue to have economic problems? Explain.
how are mathematical models helpful? What are the advantages and disadvantages of using a model?
Please answer this question