Ser2ez4Hobicam Ser2ez4Hobicam
  • 06-01-2017
  • Mathematics
contestada

A store sells 6 t-shirts for 56.58.what is the unit cost per t-shirty

Respuesta :

TuggBoat TuggBoat
  • 06-01-2017
56.58 divided by 6 would be 9.43 per shirt
Answer Link

Otras preguntas

Chef johnson used 4 1/2 cups of flour to make 4 fruit cakes. How many cups of flour are needed for 1 fruit cake?
importance of the flooding of the Nile. why was it important
What kept real Turkish harems from being simply pleasure palaces
Areas with heavy freshwater runoff and low evaporation will have ________ average salinity.
Which is NOT a way to create balance in art?
Which statement BEST describes a traditional economy? A. Economic decisions are made by the government. B. Advanced technology is used to increase productivity.
Congress in 1960 had the most women that it would have at any time in the decade. approximately how many of the 535 members of congress were women in that year?
Use complete sentences to explain how to easily find the expansion of (x + 2)^39.
Which plant adaptation would likely be found in the taiga? A) aerial roots to avoid flooding B) extremely large and broad leaves C) small needle-like evergre
a division problem that has the same answer as 3 4 / 6