jamalkool91 jamalkool91
  • 06-01-2017
  • Mathematics
contestada

if a 21-ounce box of cereal cost 2.94 what is the unit price

Respuesta :

abisym1220
abisym1220 abisym1220
  • 06-01-2017
the anwser is 0.14 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Question: what is the y-intercept
Plz help ASAP Plz plz plz help ASAP the pic is there so you can see the question
need a correct answer please
Franklin needs 1.25 meters of ribbon to wrap each gift. He has a spool of ribbon that contains 25 feet of ribbon. One meter is equivalent to approximately 3 fee
Prove or disprove that the point (3, 2) lies on the circle centered at (-1. -1) and containing the point (4,-1) Can someone help me?
Select the correct answer. Which of the following sets of ordered pairs represent a function?
can someone help quick
WILL GIVE BRAINLY TO CORRECT ANSWERS Someone tell me where each one belongs
Does 514, 684, 855 make a right triangle
PLS ANSWER THESE QUESTIONS ASAP! need them for my exam Which describes the changes in visible light moving from red to violet? The energy increases. The speed d