sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

abdulhalimalt
abdulhalimalt abdulhalimalt
  • 10-11-2021

Answer:

it is 1.5

Step-by-step explanation:

if u do 4.50÷3 you will get 1.5 so the cost per jar is 1.5

Answer Link

Otras preguntas

HOW IS BRENDON UR!E SO PERFECT?!?!?!?! HOW IS THE FOREHEAD SO BIG?! WHATS BIGGER THE FOREHEAD OR VOCAL RANGE?!? HELP ME!
A very surveyed 240 people about their favorite type of movie if 15% of the people chose documentaries how many of the people choose documentaries
8 + 4 5 b = 9 10 b The solution is b =
Why did the allies include war guilt clause and what was the political consequences of this clause
What does this paragraph reveal about how the president intends to achieve the goal of protecting the nation? Check the boxes next to the two answers that are c
EFGH is a rhombus. Find m∠FEG.
The diameter of a sphere is 21.6 cm. What is the sphere's volume? Round to the nearest tenth, if necessary. A) 693.2 cm3 B) 1453.8 cm3 C) 1868.5 cm3
alex rolls two standard number cubes. what is the likelyhood that the sum of the number is less than 4
What is an algebra 2 test like? I’m taking one soon and I’m stressed out about it.
The graph of fx=6(0.25)