sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

goldbergs27
goldbergs27 goldbergs27
  • 12-11-2021

Answer:

$1.50 per jar

Step-by-step explanation:

4.50 / 3 = 1.50

Answer Link

Otras preguntas

which macromolecule is the primary component of cell membranes and which macromolecule is the primary energy storage ?
In Java, System is a:
In simplified form, the square root of 18 is _____. i need help ASAP i will give brainliest
actual PERFORMANCE? (d) Based on your answer to the preceding question, is there convincing evidence that Rodriguez's ABILITY went down in September? Explain yo
what does the calcification process of our constitution include
Question 1 of 5 The man asks if Louise will A eat the peas if he adds some cheese B 00 www. O take the peas off her knees use her fingers to eat the peas D let
During the _____ phase of the systems development life cycle (sdlc), a team assesses how a system is working and takes steps to keep the system up and running.
please help me out i need some help.​
2. Which two organizations have stopped operations? Why were they dissolved?
Need help with this. Thanks.