joneslineka1
joneslineka1 joneslineka1
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada

$30.50 for 32 ounces of specialty cooking oil

Respuesta :

ccrawf2932
ccrawf2932 ccrawf2932
  • 10-11-2021

Answer: So each ounce of specialty oil cost about 0.95

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression. 5(10 + g) + 14g + 4 A. 19g + 54 B. 9g + 44 C. 14g + 50 D. 15g + 15
!!!HURRY PLS!!! My BraIns nOt wOrkIng-
Marco puts his coins into stacks. Each stack has 10 coins. He makes 17 stacks of quarters. He makes 11 stacks of dimes. He makes 8 stacks of nickels. How much m
Function g is defined as g(x)=f (x + c). What is the value of c?
Which is grammatically correct - "Could I go with you?" or "Can I go with you?"?
When describing the penguins, the author mostly focuses on their —.
write 1-2 sentences explaining why you think the old man doesn't get up and follow the soldiers instructions to walk a bit and take the transportation to Barcel
Is this solution acidic or basic? pH=3 acidic basic
Which sentence from paragraph 2 introduces the topic of the passage? Question 6 options: A) (1) What if this opportunity existed in reality today? B) (2) Coul
A 72-year-old man presents to the emergency department with a 6-hour history of severe, diffuse abdominal pain. He has a past medical history diabetes mellitus,