obernard44
obernard44 obernard44
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada

Complete the table so that the cost per banana remains the same.



number of bananas cost in dollars
unit price

(dollars per banana)

4 $
$0.50
6 $
$0.50
7 $
$0.50
10 $
$0.50
$10.00 $0.50
$16.50 $0.50

Respuesta :

induindu840 induindu840
  • 14-11-2021

Answer:

6 number of banana cost in dollars unit price

Answer Link

Otras preguntas

What exactly is geometry and why?
What exactly is geometry and why?
4{[5 (x-3)+2]-3 [2 (x+5)-9]}
how did spain 's success in finding gold and land in the Americas affect other nations.
If b-10=5, what is the value of b+6
combine like terms 4x-5+(-7x)+9=
How many solutions are there to the equation y = 14x – 9? Plz HELP Explain your answer. A. There are no solutions because no value can be used for the varia
Rewrite this sentence using a metaphor : Scott was sad for a long time after his puppy dies.
A switch is closed, and a lamp turns on.The switch is opened, the lamp turns off. eXplain what is meant by these two statements.
Why is HIV the most variable virus known to science?