matisabigail85
matisabigail85
09-11-2021
Mathematics
contestada
4 boxes of pasta at $1.25 each
Respuesta :
nburk
nburk
09-11-2021
Answer:
4 * 1.25 = 5
Step-by-step explanation:
4 boxes of pasta (4) at 1.25 (1.25) 'each' (*)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
A veterinary clinic plans to build four identical dog kennels along the side of its building using 210 feet of fencing. (See the picture.) What should be the di
Which happend first the louisiana purchase or james madison elected?
What are two items that weigh less than 1 oz
Select all that apply. Which of the following are correct? While she was studying, her dog began to lick her elbow. Her dog began to lick her elbow, while she w
A candle is 7 in. Tall after burning for 1 h. The same candle is 5 1/2 in. Tall after burning for 4 h. Write a linear equation to model the height y after burni
A rectangular deck is 12 ft by 14 ft. When the length and width are increased by the same amount very becomes 280 squares ft. By how much were the dimensions i
Earth's Oceans are impacted by climate changes, pollution, and overfishing. Which is not a result of human activity? A) destruction of food webs B) destruct
select the verbs that have a uv stem change in the preterit tense.saber tener hacerandar estar ir dar
Create a sentence explaining how amino acids form proteins.
Which statements best describe third-party politics since 1860?