elijahh2009
elijahh2009 elijahh2009
  • 09-11-2021
  • Mathematics
contestada

Help me! Quick! Please. 25 points

Help me Quick Please 25 points class=

Respuesta :

dogordon505
dogordon505 dogordon505
  • 09-11-2021

Answer:

A. would be correct

Step-by-step explanation:

if 1 package is $8 and 2 packages cost $16

the ratio would be $8:1 so the unit rate would be $8 per package

Answer Link

Otras preguntas

what is x2 + y2 + 4x - 14y + 37 = in standard form
where is mayan art from? a. the art of central america b.the art of north america c.the art of ancient Rome
While the five _ pertain to tools for studying, the five _ pertain to what geographers will study
16. Does this shape show thirds? Explain.
the answer is not b​
Reese read twice as many pages Saturday than she read Sunday. If she read a total of 78 pages over the weekend, how many pages did Reese read Sunday?
Which of the following explains biodiversity?
Identify new cultural movements of the 1920s and analyze how these movements reflected and changed society.
Will mark Brainliest if correct!! Which situation best describes the prosumer effect? A. The producer and the consumer are different people. B. The roles of the
Oscar walked at the same rate for 10.5 miles. He completed his walk in 3 hours. What was Oscar's rate, in miles per hour, during his walk?