marcclervoix95 marcclervoix95
  • 08-11-2021
  • Mathematics
contestada

the Jones children paid 2.25 for a package of 25 stickers. how much did each stickers cost?​

Respuesta :

SDCInfinity
SDCInfinity SDCInfinity
  • 08-11-2021

Answer:

$0.09 per sticker.

Step-by-step explanation:

Divide the cost by the amount.

[tex]\frac{2.25}{25}=0.09[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

A tank of water holding 528 kl of water begain to empty at a rate of 10 kl/min at the same time a another tank whitch is empty begins to fill at a rate of 14kl/
why was the world outraged when Germany marched into Belgium?
did mae c jemison die?
how does ur body maintain constant tempature on a hot day?
How do you find the volume of a cylinder?? Step by step by step
Y/42 = 9/27 Y= Show work please
what is the definition of imperialism
A case appealed from a Georgia court of appeals would go to the appeals court for the circuit Georgia court of last resort a federal district court U.S. Supreme
“The foreigner coming to these shores is more impressed at first by our skyscrapers. . . . In the daylight they are ugly. . . . But at night, seen from the rive
What is the definition of binary star system