emmaomo231p9urg0
emmaomo231p9urg0 emmaomo231p9urg0
  • 08-11-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale at stop and shop. If 8 apples cost $20.20, what is the cost of each apple?

Respuesta :

osoomacamimo
osoomacamimo osoomacamimo
  • 08-11-2021

Answer:

$2.53

Step-by-step explanation:

8 =20.20

1 =?

= (20.20 ×1)/8

=$2.53

Answer Link
vkashoutyt vkashoutyt
  • 08-11-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

At the dinner table, Sonia, who is 15, brings up the fact that the Homecoming dance is in two weeks and she wants to go with her good friend Joe. Joe is 17, and
which is equivalent to 243^2/5 a.3 b.6 c.9 d.12
The unit for measuring electric power is the a. ampere. b. ohm. c. volt. d. watt.
how did mcculloch v. maryland affect the separation of powers in the united states? it established the power of the federal government. it decided that the fede
find the 40th term of the arithmetic sequence. -1, -5, -9, -13, -17,
the theory of evolution describes a.how species reproduce b.how species become extinct c.how species change over time d.how species migrate from place to place
Scientist use conversion factors to express the given value of a unit different type of unit true or false
Darwin hypothesized that new species could appear gradually through small changes in an ancestral species. What experiment did he conduct to test this hypothesi
a gas has a ____ volume and a ____ shape. fixed variable
how would a different point of view change your understanding of the character