golshidesmaeily07 golshidesmaeily07
  • 09-10-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP
The owner of a lemonade stand mixes juice that costs 2 dollars per gallon with juice
that costs 7 dollars per gallon. She gets 20 gallons of punch that costs 4 dollars per
gallon. How much of each juice does she use?

Respuesta :

S4M1A
S4M1A S4M1A
  • 09-10-2021

;#+#+£-;#;#;_£ajqjjqw

Step-by-step explanation:

2

Answer Link

Otras preguntas

In Jean Jacques Rousseau concept of social contract
28% of what number is 63
What contains paired statements that can be used to identify organisms?
Which has more volume feathers or rocks
what are the steps that show how the sun provides energy for surface current?
what is 4/16 in simplify in fraction in lowest terms
Zoe has a piece of fabric that is 2/3 yd long. She uses 7/12 of the piece in a costume. What part of a yard does Zoe use?
The vending of light when it changes media is called
True or False A distance-versus-time graph will never show a horizontal line if false write it the write way
Besides air pollution, four other important types of pollution are soil, water, waste, and __________. a. dust b. wind c. cloud d. noise Please select the b