munamalamnsoori
munamalamnsoori munamalamnsoori
  • 09-10-2021
  • Mathematics
contestada

please help meeeeeeeee

please help meeeeeeeee class=

Respuesta :

NotNav
NotNav NotNav
  • 09-10-2021

Answer:

3.32 dollars/gallon

Step-by-step explanation:

Simply divide the cost by its corresponding amount in gallons

15.77 ÷ 4.75 = 3.32

19.92 ÷ 6 = 3.32

etc etc

Answer Link

Otras preguntas

Sella is making a scale model of a monument that is 215 feet tall. She uses a scale of 1 inch = 5 feet. How tall should Sella make her model? 21.5 inches 43 inc
I need help translating this into French. I want to send this to a friend of mine, and it's also a school assignment. Every year for my birthday, I spend time w
The earliest known villages in ancient Egypt date back over 5,000 years. These villages became part of two kingdoms. One of these kingdoms controlled the villag
In the last few lines of To Kill a Mockingbird Scout says, "he was real nice..." and Atticus replies, "most people are, Scout, when you finally see them." Do yo
Goran will rent a car for the weekend. He can choose one of two plans. The first plan has an initial fee of $ 69.98 and costs an additional $ 0.08 per mile dr
Think of a situation where "particle motion" is a blessing in disguise for the entire humanity.
For most athletes, the ideal fluid for prehydration and rehydration is water. according to the recommendation for hydration and athlete should drink _______ oz
change x^2-8x+6 into its factored form
simplest form of the expression -2x2(x – 5) + x(2x2 – 10x) + x is
How would you describe nomadic people?