al80387
al80387 al80387
  • 08-10-2021
  • Mathematics
contestada

please just help mee

please just help mee class=

Respuesta :

ferrybukantoro
ferrybukantoro ferrybukantoro
  • 08-10-2021

Step-by-step explanation:

The rates of:

- coffee Bean To Go = 19/4 = $4.75

per pound

- coffee 4U = $5.25 per pound

the correct answer is :

B. coffee Bean To Go is cheaper,

selling coffee at $4.75 per pound

Answer Link

Otras preguntas

15. What did Marco Polo inspire? A. Changes to economic systems in Europe B. Religious wars in the Middle East C. Interest in trade with Asia D. Conversion of i
Your world is as big as you make it. What does this sentence mean?
Choose the appositive phrase in the sentence. Adobe, a type of sun-dried brick, is used in many buildings in New Mexico. of sun-dried brick O a type of sun-drie
Two people stand on opposite ends of a bridge that crosses a river. Both can see an island located in the river. The angle formed at the location of the first p
Find the value of x, if x,3,5 and 15 are proportional,​
The Mongols lived along the steppes of Asia. Steppes are 1.mountainous areas 2.windswept plains 3. desert areas 4.river valleys
find the area of the shaded part write your answer with complete solution ​
What is a molecule of compound made up of?A one type of atomsB two or more of the same type of atomsC two or more of different types of atomsD two or more of th
[tex]78 {24 \sqrt[246]{?} }^{?} [/tex]​
PLZ HELP ASAP!!I got the quadrant part I just need help with 0ther parts​