al80387
al80387 al80387
  • 08-10-2021
  • Mathematics
contestada

Helppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp pls

Helppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp pls class=

Respuesta :

delsieann1 delsieann1
  • 09-10-2021

Answer:

Coffee Beans to Go is cheaper, selling coffee at $4.75 per pound.

Step-by-step explanation:

The graph is cruddy and hard to see but! when you go to 2 pounds and then up the the cost, it's $9.50. 9.50/2= 4.75. kapeesh??

Answer Link

Otras preguntas

The capacity of the tongue'for forceful movement depends on striated muscle supplied by which
Can someone do this on a sheet of paper and send the answer as a picture please! Only the graph! Thanks
The gardener has 196 tulip bulbs to plant in 4 gardens. She will plant the same number of tulips in each garden. How many tulips will be in each garden? A. 46
Fill in the blank with the correct form of preterite or imperfect of the verb in parentheses. Usted no _____________ a las dos. (salir, past tense) (1 point)
What is 13/15 rounded to the nearest decimal?
A cylindrical container of potatoes has a diameter of 10 cm and a height of 9 cm. Find the volume of the container of potatoes. Give your answer in terms of π.
Solve: 7x - 2y = -3 14x + y = 14
Please help me with this question, I attached a screenshot so that it is more clear.
On a planet far, far away, an astronaut picks up a rock. the rock has a mass of 5.10 kg, and on this particular planet its weight is 40.0 n. if the astronaut ex
What is the slope-intercept form of this equation? 3 x plus 9 y equals 18 a. y equals negative 1 third x plus 6 b. y equals negative 1 third x plus 2