chloespears chloespears
  • 07-10-2021
  • Mathematics
contestada

a 12-pack of orange crush is priced at 3.00 a six-pack is priced at 1.75. which is the better value

Respuesta :

Ch0c0Cak3s
Ch0c0Cak3s Ch0c0Cak3s
  • 07-10-2021

Answer:

12 pack

Step-by-step explanation:

buying 2 of the 6 packs cost 3.50 while the 12 pack cost 3.00

Answer Link
dakotaston36
dakotaston36 dakotaston36
  • 07-10-2021
The 12 pack of oranges
Answer Link

Otras preguntas

can you use a ruler with mm on it to measure something in cm
120 yards increased by 55% is how many yards
In the triangle below, what is the approximate value of x?
What is one of the most helpful things about having a role model?
whats an example of a money market account?
What ONE doesn't belong with the others, 60 mi/h, 88 ft/s, 500 ft/min, and 1,440 mi/day?
Why is it important to check the conductivity and pH of pure water for comparison
which is the most complete statement of a literary theme?
What is the slope of the line that passes through (2, 12) and (4, 20)
The cricket's body turned the mass of the food into AGREE DISAGREE NOT SURE