zara62allen
zara62allen zara62allen
  • 10-09-2021
  • Mathematics
contestada

Three loaves of bread and two jars of peanut butter cost $5.49. Four loaves of
bread and three jars of peanut butter cost $7.75. Find the price of a loaf of bread
and a jar of peanut butter.

Respuesta :

rlew88950 rlew88950
  • 10-09-2021
P $1.29 (Price of peanut butter)
Answer Link

Otras preguntas

Cody is twice as old as Evan and seven years ago the sum of their age was 7. find the age of each boy now
How do the Salvadorans create new words?
Karen's mother picked 3 pears for every 7 apples she picked. If she picked a total of 170 items, how many were pears?
25 percent of the workers are on third shift.there are 33 workers on third shift. how many workers are there total?
Clabber company has bonds outstanding with a par value of $113,000 and a carrying value of $105,100. if the company calls these bonds at a price of $101,500, th
which expression is equivalent 121x^2-64y^2 ?
How much times does 30 go into 870
A shape is covered by 40 unit squares. What is the area of the shape
why are bacteria and archaea placed in seprate kingdoms
Salts consist of atomic particles that have an (blank) charge