vgodoy13 vgodoy13
  • 10-09-2021
  • Business
contestada

a pack of 12 pencils and the price is $1.29. how much if each pencil?

Respuesta :

81700737 81700737
  • 10-09-2021

Answer:

You would simply divide 1.5$ by 5 and get a cost for one just in case there is no discount on the 5 pencils

Explanation:

You would simply divide 1.5$ by 5 and get a cost for one just in case there is no discount on the 5 pencils

Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP! ITS A VERY SHORT PASSAGE. WILL GIVE BRAINLIEST IF CORRECT!!
Moving hot air balloon experiences a 30,000 N lift force up and a 30,000 N gravitational force down, what is the resulting motion of the balloon?
whoever answers first gets brainliest
Alex donated cans of food to support people who were in need of food. Which Pillar of Islam, described by the Qur'an, did Alex follow? Select one: fasting faith
In the picture below, the candle is heating the water in the tank. Which picture shows how the water will move as it gets hot?
How do you correctly write a scientific name using binomial nomenclature?
Help me plsssssssss :(
Brendan ordered some Xbox games from Amazon. Shipping cost $8, and he paid $22 for each game. His total order cost $96. How many games did he buy?
The meal tax is 7.15%. How much will a customer pay if the food and beverages total is 56
Ehrenreich is somewhat surprised that low-wage workers in Minnesota aren't treated better than low-wage workers in other states because A. Minnesota has a low u