sl356453 sl356453
  • 09-09-2021
  • Mathematics
contestada

candy costs 8.34 per pound. which eqation best represents y. the total cost of x pounds of candy

Respuesta :

Sheepbad
Sheepbad Sheepbad
  • 09-09-2021

Answer:

I'm I'm no good at math, but I do know that is some expensive candy

Answer Link
Kelsihull
Kelsihull Kelsihull
  • 09-09-2021

Answer:

25.38 lbs. of candy.

Step-by-step explanation:

Add them all. 6.5 + 8.34 + 4.9 + 5.64 = 25.38 lbs. of candy.

Answer Link

Otras preguntas

Where in a hurricane is the heaviest rainfall most likely to be found? a. The outer spiral rainband In between b. the spiral bands c. The eyewall d. The hurrica
In a job interview, Amanda tells the hiring manager that she's eager to learnand passionate about the work the company does. Which personality traitdoes this sh
Ms. Pitt set up a classroom demonstration to show what happens when a sample of zinc metal is added to a flask containing hydrochloric acid (HCl). The diagram s
What is the total number of Joules of heat energy absorbed by 15 grams of water when it is heated from 303 k to 313 k
which of the following is most likely pH of a solution containing many hydroxide ions (OH-) and few hydrogen ions (H+)?
personal experience. positive social change, observations, society's support. inclusivity, and reflections If these are the regular codes of a researcher, what
Solve √(z+19)-√(z-19) = 4z = ____
Write 6x10^-8 in standard form.
What does COLOR measure? A. Amount of color units (CU) in a sample. B. Color caused by natural metallic ions (Fe)
At which ws (workstation is the person facing south easterly direction