victoriangeli71
victoriangeli71 victoriangeli71
  • 09-09-2021
  • Mathematics
contestada

I am so tired I can’t even think correctly
“Brand A of fruit snacks costs $14.35 for 12 lbs and Brand B of fruits snacks costs $21.75 for 20 lbs. Which brand of fruit snacks costs less per pound? How much less.”

Respuesta :

azackk
azackk azackk
  • 09-09-2021

Answer:

3610

Step-by-step explanation:

Answer Link
panbuycontact
panbuycontact panbuycontact
  • 09-09-2021

Answer:

If my math is right, B costs less than A, and how much less is 0.1333333333.

Answer Link

Otras preguntas

if acceleration remains the same, but mass is increased, what happens to the force?
It is the responsibility of humans to take care of the planet. this is an example of a
what is the diameter of a circle with a circumference of 282.6
African americans who served in world war i returned home to find
What is harm reduction in the context of drug abuse programs?
How did Qin rulers unite china
How does the poet use repetition to express the speaker’s feelings in the poem How Do I Love Thee?
Which gender realeses its seeds for new ganetophytes to grow for conifers
Which of the following best explains how a hurricane can increase an area’s susceptibility to future storms?a.Storm surges cause massive damage to buildings alo
What problem does freedom bring for Richard?