scftokyo
scftokyo scftokyo
  • 09-09-2021
  • Mathematics
contestada

(as a unit rate simplified) 24 bottles for $2.95

Respuesta :

Heather
Heather Heather
  • 09-09-2021

Answer:

Bottle unit: 8.14

Dollar unit: $0.12

Step-by-step explanation:

Dividing the equation, bottle on top for bottle and dollars on top for dollar.

Answer Link

Otras preguntas

HELP ME: Lee works at a job where her pay varies directly with the number of hours she works. Her pay for 6.5 hours is $49.40. Write a direct variation equation
A sealed flask contains 3.82 x 1024 molecules of CO, How many moles of Co, are in the flask?
GIVING BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!!
Which phrase from the passage best supports the answer to part a? The fisherman and his wife
If the planned budget revenue for 5,000 units is $120,000, the flexible budget revenue for 4,500 units is ______.
Find the missing side length
4x+y=17 7y=4x-9Please show work!I'm very desperate right now for this answer!
The variance of a distribution of means is smaller than the original population variance because:.
All of the following are characteristics of a tragic hero EXCEPT: A. Separated from society; an outlaw. B. Noble in nature yet with imperfections C. Excessive p
brainiest if right...