ella71896
ella71896 ella71896
  • 08-09-2021
  • Mathematics
contestada

give me the answers for 4 and 6 please

give me the answers for 4 and 6 please class=

Respuesta :

bp151819
bp151819 bp151819
  • 08-09-2021

Answer:

#4. $0.08/ounce. Divide the cost by the number of ounces.

#6. Convert all to decimals  (7.5 -8.5 -8.4 10.2) then order them (-8.5 -42/5 15/2 10.2)

Answer Link

Otras preguntas

How do I solve 2y+4x^2-6=0
Johan found that the equation -2|8-x|-6=-12 has two possible solutions: x=5 and x=-11. Which explains wether his solutions are correct
In a certain city it was recorded that 7 3/5 inches of rain fell over a 24 hour period. How Much rain fell per hour on average?
cuanto es 42391,29 divido para 1988,83
Need help with work shown
When Quinn got home, he turned the air conditioner on. T(t)T(t)T, left parenthesis, t, right parenthesis models the temperature in Quinn's home (in degrees Cels
Write this graph in slope-intercept form. I will mark the seemingly correct answer as brainliest.
Michelle is thinking of a rational number that is an integer. Which value could be Michelle's number? Question 2 options: √ 100/25 −10/ 7 √ 15/
Please help!!! 1) Which force is always perpendicular (90 degree angle) to a surface. So, if you are sitting on the floor, what is the name of the force "the fl
The pie chart shows up that the population of enslaved people in saint Dominique was