alondramarie0620 alondramarie0620
  • 08-09-2021
  • Mathematics
contestada

See your levels
A 4-pound bag of sand costs $0.52. What is the unit price?

Respuesta :

poopypants4432 poopypants4432
  • 08-09-2021

Answer:

The unit price of a 4 pound bag of sand is $0.13.

Step-by-step explanation:

0.52÷4=$0.13

Answer Link

Otras preguntas

One difference between mitochondria and chloroplasts is
what were Roosevelt's most important foreign policy initiatives in Latin America
I don't get how to solve for x with prathesis
24 red marbles is 40% of what marbles
What is 2x-y=-1 3x-2y=1
a 2 digit number is 5 times its units digit. the sum of the digits is 7. find the number
are 8/12 equivalent to 4/6 explain why
What made World War II a total war? a The war effort required American civilians to contribute. b The war was fought on all populated continents. c The
Which statement best illustrates the function of RNA in relation to DNA and proteins? A. RNA makes DNA, which then creates proteins. B. Proteins
A moving car has momentum. If it moves twice as fast what is it's momentum