icedmocha
icedmocha icedmocha
  • 06-09-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP URGENT. WILL BE MARKED AS BRAINLIEST.

PLEASE HELP URGENT WILL BE MARKED AS BRAINLIEST class=

Respuesta :

mordecaiandrigby
mordecaiandrigby mordecaiandrigby
  • 06-09-2021
(If you dont care much for the explanation)

ANSWER IS
$131.35


If 1 liter of milk is $17 3/4 we just need to find the cost for 7 2/5.
Since we’re working with money we have to turn the $17 3/4 and 7 2/5 into a decimal so its ($17.75) and 7.40

Anyways we multiply those numbers to find the cost of 7 2/5 liters
( 17.75 x 7.40) and the answer is $131.35

Answer Link

Otras preguntas

A chief Information Officer (CISO) is working with a consultant to perform a gap assessment prior to an upcoming audit. It is determined during the assessment t
Rio grande river separates this texas city from mexico
If the elasticity is demand for fav lifts is -1.0, you can say that demand for this service is... •elastic •inelastic •unitary elastic •all of the above •none
how do endothermic and exothermix reactions differ
Computer-aided manufacturing (CAM) offers which possible benefits?
Hi there. I am having trouble with calculating in base 4. The problem is 2014-324= I did a diagram and my answer was 1634 I used an online base calculator beca
What famous string of islands are about 600 miles west of mainland ecuador?
Excel's scientific notation, 5.7E4, is equivalent to: 5.7 5700 57,000 0.00057
______ Must first be broken down into smaller units before it can be absorbed by the intestinal wall cell
Find the value of y. Show all of your work.