jelebeck0311
jelebeck0311 jelebeck0311
  • 10-08-2021
  • Mathematics
contestada

If a muffin costs 7¢, how much will 3 muffins cost?​

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 10-08-2021

Answer:

21 cents

Step-by-step explanation:

Take the cost per muffin and multiply by the number of muffins

7 cents * 3 muffins

21 cents

Answer Link

Otras preguntas

what do aristotle mean
A snowmobile travels 32 miles in 2 1/3 hours. To the nearest tenth, what was the average speed of the snowmobile?
Gypsum is a mineral used in the production of cement. The following table describes the properties of the mineral gypsum as well as the properties that make cem
Can you please tell the value of x? Thx
Hi everybody! I hope you are doing well. I really need help on these two algebra 1 questions. I've been stuck for a whole day and I would appreciate it if it co
What was the purpose of the Society of Jesus
what were the reasons for the division of isreal and judah?
On an architect's drawing of the floor plan for a house, 1 inch represents 3 feet if a room is represented on the floor plan by a rectangle that has sides of l
As more alcohol is used, the amount consumed to reach the "high" will become___
What is radio isotopes?